AUTOCENTRUM BOURA spol. s.r.o. - autorizovaný dealer Mitsubishi Motors
Asistenční služba MAP
Informace jsou platné ke dni 22.7.2017

Přestavby na LPG

Nabízíme Vám přestavby Mitsubishi ASX, Mitsubishi Outlander a Mitsubishi Lancer na pohon plynem LPG při zachování pětileté záruky Mitsubishi.

5-ti letá záruka Mitsubishi

Dodavatelem přestavby na plyn - LPG je renomovaná firma LANDI REMZO, která má mnoho zkušeností a její výrobky patří mezi světovou špičku. Přestavbu provádějí vybrané autorizované servisy Mitsubishi Motors, které mají vyškolené odborníky na práci s LPG. Zbývající autorizovaní prodejci Mitsubishi Motors nabídnou zprostředkování montáže přestavby na LPG u některého z autorizovaných LPG partnerů. Přestavbu doporučujeme provést ihned při koupi nového vozidla, lze ji však objednat i na vozidla, která jsou již v provozu. Sady pro vozy Mitsubishi standardně obsahují systém pro ochranu ventilů VSE (Valve Saver Eternity).

Výhody přestavby na LPG:

  • snížení provozních nákladů cca na polovinu
  • zvýšení dojezdu vozidla o cca 550 - 650 km
  • zachování pětileté záruky výrobce
  • rychlá návratnost investice

Jak pohon na LPG funguje?

Vozidlo je vybaveno dodatečnou nádrží na LPG, z níž je plyn přiváděn do motorového prostoru nezávislým přívodem. Zde je umístěn reduktor, kde dojde k příslušnému snížení tlaku a speciální LPG vstřikovače optimálně nadávkují plyn do sání pro jednotlivé válce motoru.

Vozidlo je vybaveno přepínačem paliva a ukazatelem množství plynu LPG v nádrži, který je zpravidla umístěný na středové konzole. Přepínání benzín / LPG je automatické. Po startu běží motor nějakou dobu na benzín až do dosažení potřebné provozní teploty. Poté je již do motoru automaticky přiváděn pouze LPG. V případě, že je vyčerpán plyn LPG, dojde k automatickému přepnutí na benzín. Řidič má rovněž možnost manuálně volit mezi oběma palivy stisknutím přepínače.

Pohon na LPG pracuje plně v souladu se systémem automatického zastavení a nastartování motoru (AS&G), je-li jím vozidlo vybaveno.

Plnicí ventil je umístěn pod původním víčkem palivové nádrže. Před vlastním tankováním LPG musíte namontovat na plnicí ventil redukci, přes kterou přetéká zkapalněný plyn do nádrže vozidla.Mitsubishi ASX

Přestavbu na LPG lze provést u zážehového motoru 1.6 MIVEC. Nádrž na LPG o objemu 53 litrů je umístěna pod podlahou zavazadlového prostoru. Původní velikost zavazadlového prostoru je tedy téměř zachována.

Cena LPG sady je 35 900 Kč včetně DPH.
Cena zahrnuje montáž a pojištění záruky LPG.

  • zvýšení dojezdu o 550 km
  • přibližná návratnost investice již po ujetí 35 000 kmMitsubishi OUTLANDER

Přestavbu na LPG lze provést u zážehového motoru 2.0 MIVEC. Nádrž o objemu 60 litrů je umístěna vně pod podlahou zavazadlového prostoru, místo rezervního kola. Původní velikost zavazadlového prostoru je tedy téměř zachována, rezervní kolo je nahrazeno sadou na opravu defektu.

Cena LPG sady je 37 900 Kč včetně DPH.
Cena zahrnuje montáž a pojištění záruky LPG.

  • zvýšení dojezdu o 650 km
  • přibližná návratnost investice již po ujetí 35 000 km

Mitsubishi LANCER

Přestavbu na LPG lze provést u zážehového motoru 1.6 MIVEC. Nádrž na LPG o objemu 56 litrů u verze Sportsedan, respektive 65 litrů u verze Sportback je umístěna pod podlahou zavazadlového prostoru, místo rezervního kola. U verze Sportback je podlaha zavazadlového prostoru fixně v horní poloze, v případě verze Sportsedan je zvýšena podlaha zavazadlového prostoru a tedy částečně snížen objem zavazadlového prostoru, rezervní kolo je nahrazeno sadou na opravu defektu.

Cena LPG sady je 36 900 Kč včetně DPH.
Cena zahrnuje montáž a pojištění záruky LPG.

  • zvýšení dojezdu o 650 km
  • přibližná návratnost investice již po ujetí 35 000 km

O možnosti přestavby na LPG se prosím informujte v našem autorizovaném servisu.


Dovozce ČR: M Motors CZ s.r.o., Na Chodovci 2457/1, 141 00 Praha 4
Zákaznické centrum: 800 808 808, www.mitsubishi-motors.cz